Jarmarky – informace pro návštěvníky

První levínský keramický jarmark proběhl na závěr „Shimposia“ v létě roku 2014. Později na ně navázaly jarmarky adventní a velikonoční. Naše jarmarky jsou malé, přátelské, takřka rodinné. Snažíme se zvát kvalitní tvůrce rukodělného zboží převážně z okolí a protože Levín je keramické městečko, jsou jarmarky zaměřené hlavně na kvalitní keramiku. Od roku 2021 jsme přidali ještě dvě komorní sezonní akce  „Letní Levín“ v červnu za „Levíno“, zaměřené na regionální vinaře a pochutiny v září.

Jarmarky probíhají na náměstí u kostela Povýšení svatého Kříže. V době jarmarku je kostel otevřen a lze si prohlédnout interiér a tzv. „levínského kocoura“ – klenební svorník ze 13. století z bývalého kostela s vyobrazením lvice, který se stal symbolem Levína. Návštěvu jarmarku můžete spojit s výšlapem na vyhlídku s věžičkou a zbytky hradu. Během jarmarků jsou také přístupné levínské keramické dílny- Hrnčírna č.p.10, Ateliér UMĚ  a „Od hrnčířské cesty „. Občerstvení zajišťuje klub „U levínského kocoura“ na náměstí a pozvaní stánkaři.

Parkování pro návštěvníky jarmarku : Pozor, důležité !!!! :

Protože každoroční zájem návštěvníků je veliký, děkujeme za dodržování jednoduchých pravidel. Prosíme návštěvníky, aby během jarmarku pokud možno nevjížděli až na náměstí. K parkování doporučujeme pro přijíždějící od Horní Vysoké a Lovečkovic místo za autobusovou zastávkou v Horní Vysoké, nebo na louce nad bývalým nádražím v Levíně / při vjezdu do Levína od Lovečkovic a Horní Vysoké po pravé straně / viz přiložené mapky.  Na náměstí je to odtud 600 m. Osoby se sníženou pohyblivostí lze vyložit na náměstí a jet zpět zaparkovat na vyhrazená parkoviště.  Pro návštěvníky ze směru od Muckova je vyhrazeno parkování na ploše vpravo,  před začátkem obce (viz mapka, cca 400 m na náměstí).  Dbejte prosím pokynů pořadatelské služby !

Děkujeme a těšíme se na Vás!

Mapka parkovišť a vyznačení  polohy tří levínských dílen :