Jarmarky

První levínský keramický jarmark proběhl na závěr „Shimposia“ v létě roku 2014. Později na ně navázaly jarmarky adventní a velikonoční. Naše jarmarky jsou malé, přátelské, takřka rodinné. Snažíme se zvát tvůrce rukodělného zboží převážně z okolí a protože Levín je keramické městečko, jsou jarmarky zaměřené hlavně na kvalitní keramiku.

Jarmarky probíhají na náměstí u kostela Povýšení svatého Kříže. V době jarmarku je kostel otevřen a lze si prohlédnout interiér a tzv. „levínského kocoura“ – klenební svorník ze 13. století z bývalého kostela s vyobrazením lvice, který se stal symbolem Levína. Návštěvu jarmarku můžete spojit s výšlapem na vyhlídku s věžičkou a zbytky hradu. Během jarmarků jsou také přístupné levínské keramické dílny- Hrnčírna č.p.10, Ateliér UMĚ  a „Od hrnčířské cesty „.

Občerstvení zajišťuje klub „U levínského kocoura“ na náměstí a pozvaní stánkaři.

Protože každoroční zájem návštěvníků je veliký, děkujeme za dodržování jednoduchých pravidel. Prosíme návštěvníky, aby během jarmarku pokud možno nevjížděli až na náměstí. K parkování doporučujeme pro přijíždějící od Horní Vysoké a Lovečkovic místo za autobusovou zastávkou v Horní Vysoké, nebo na louce nad bývalým nádražím v Levíně / při vjezdu do Levína od Lovečkovic a Horní Vysoké po pravé straně /. Na náměstí je to odtud 600 m. Pro návštěvníky ze směru od Muckova je vyhrazeno parkování na ploše vpravo  před začátkem obce (viz mapka, cca 400 m na náměstí).

Děkujeme a těšíme se na Vás!