Jarmarky

První levínský keramický jarmark proběhl na závěr Shimposia v létě roku 2014. Později na ně navázaly jarmarky adventní a velikonoční. Naše jarmarky jsou malé, přátelské, takřka rodinné. Snažíme se zvát tvůrce rukodělného zboží převážně z okolí a protože Levín je keramická obec, jsou jarmarky zaměřené hlavně na kvalitní keramiku.

Jarmarky probíhají na náměstí u kostela Povýšení svatého kříže. V době jarmarku je kostel otevřen a lze si prohlédnout interiér a  „levínského kocoura“ – svorník z bývalého kostela s vyobrazením podivného tvora který se stal symbolem Levína. Návštěvu jarmarku můžete spojit s výšlapem na vyhlídku s věžičkou a zbytky hradu. Během jarmarků jsou také přístupné levínské hrnčírny – Hrnčírna č.p.10, Ateliér U.MĚ a Just A hrnčířství.

Občerstvení zajišťuje klub U levínského kocoura a pozvaní stánkaři.

Protože každoroční zájem návštěvníků je veliký, děkujeme za dodržování jednoduchých pravidel. Prosíme návštěvníky, aby během jarmarku pokud možno nevjížděli až na náměstí. K parkování doporučujeme pro přijíždějící od Horního Vysokého a Lovečkovic místo za autobusovou zastávkou v Horním Vysokém. Na náměstí je to odtud 600 m. Pro návštěvníky ze směru od Muckova je vyhrazeno parkování na ploše vpravo na začátku obce (viz mapka, cca 400 m na náměstí).

Děkujeme a těšíme se na vás!